
| Parameter | Value |
|---|---|
| Trip Current | 4 A |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 400 mΩ |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Time to Trip | 28 s |
| Max Current Rating | 10 A |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 100 mΩ |
| Lead Spacing | 10.2 mm |
| Height - Seated (Max) | 32.8 mm |
| Voltage Rating | 250 V |
| Packaging | Bulk |
| Hold Current | 2 A |
| RoHS | Compliant |
Stock: 48
Distributors
pcbx
Unit Price$0.59165
Ext.Price$0.59165
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.59165 | $0.59165 |
| 10 | $0.48000 | $4.80000 |
| 25 | $0.44155 | $11.03875 |
| 50 | $0.40618 | $20.30900 |
| 100 | $0.37364 | $37.36400 |
| 300 | $0.35604 | $106.81200 |
| 500 | $0.33927 | $169.63500 |
| 1000 | $0.32330 | $323.30000 |
